fbpx

Şirket İçi Eğitim

 

Butik İçerik Akademi bireysel olarak İçerik Editörlüğü ve Drone eğitimlerinin yanı sıra şirket içi eğitimlerde veriyoruz. İçerik, ürün açıklama, blog, video içerik, kategori ve sosyal medya içerikleriniz ihtiyaç ve talepler doğrultusunda uzman ekibimiz tarafından hazırlanıyor. 

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sadece reklam kampanyalarıyla müşterilere ulaşma devri kapanıyor. Araştırmalara göre kullanıcıların yüzde 84’ü internet sitelerine girerken herhangi bir arama motorunu tercih ediyor. Ülkemizde internet kullanıcıları yüzde 90’ı arama yaparken Google’ı kullanıyor. 

 

Bu rakamlara bakıldığında internet sistemini kullanan tüm şirketlerin yaptıkları çalışmaların hepsini Arama Motoru Optimizasyonu’na (SEO) uygun yapması gerekiyor. 

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) web sitelerin arama motorları tarafından doğru ölçüde anlaşılıp daha iyi sıradaki sonuçlarda gösterilebilmesini sağlayan çalışmadır. SEO sayesinde arama motorunda siteniz üst sıralara yükselir bu sayede ziyaretçi trafiğiniz artar. 

 

SEO’nun bu kadar önemli hale geldiği günümüzde artık şirketler internet sitelerine içerikler ve metinler hazırlamak için içerik ajanslarıyla çalışıyor. Ancak kaliteli ve özgün içerikler sadece bir kez üretilip tamam oldu bitti denilebilecek bir durum değil. Bu nedenle kurumsal şirketler artık ya bir SEO danışmanıyla çalışıyor ya da şirket bünyesinde bir SEO uzmanı istihdam ediyor. 

 

Butik İçerik Akademi olarak şirketlerin SEO departmanlarında çalışan uzmanlara verilen eğitim sayesinde web sitelerinizi arama motorlarına optimize edebilir, içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. Eğitim kapsamında aldığınız dersler sayesinde sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlar böylece şirketinizin kazancını arttırabilirsiniz. Şirketlerde çalışan SEO ekiplerine verilen bu eğitim sayesinde her firma kendi sitesinin optimizasyonlarını yapabilme ve sosyal medya araçları ile kampanyalarını yürütebilme imkanına sahip olur.

 

Şirketiçi SEO Eğitimi Kapsamında;

  • Kurumsal web sitelerini düzenlemelerini yapmanıza imkan sağlayan optimizasyon terimlerini, kriterlerini, aşamalarını ve araçlarını öğrenirsiniz 
  • Sitenizi Google’da üst sıralara çıkaracak anahtar kelime seçimine hakim olursunuz
  •  Bilişim hukuku kapsamında eksiksiz web sitesi oluşturabilirsiniz
  • Google araçlarını öğrenir, anlama, kavrama, analiz etme, strateji ve optimizasyon sayesinde arama motorlarında başarıya ulaşabilirsiniz. 

 

Kimler Katılabilir?

 

  • Web sitelerini SEO’ya uyumlu yapmak isteyen şirketlerin SEO uzmanları,
  •  Şirketlerin reklam ve pazarlama bölümünde çalışanlar,
  • SEO uzmanları, şirketlerin SEO departmanlarında çalışanlar
  • Sosyal medya uzmanları