fbpx

Google Markalardan Ne İstiyor ?

 

İşin aslı başka. Çünkü bilinenin aksine sadece markalar için makale içerikleri üretmek yetmez. Google çok büyük bir mecra herkes kendine yer bulmaya çalışıyor. İş yaptığınız sektörde sizin gibi sizden büyük ya da küçük çok sayıda marka var. Google üzerinde marka değerlerini artırmak ve müşterilerine ulaşmak için çaba sarfeden markalar soluğu SEO uzmanlarında ya da bu işi yapmak için yola çıkmış bilişim şirketlerinde alıyor.

Seo (Search Engine Optimization) Tırtılın 40 Bacağı

 

Seo kavramı tırtılın 40 bacağı gibi çok sayıda adımdan meydana geliyor. Blog sayfamızda bunların hepsini detaylandıracağız. Fakat öncelikle neden işin aslı başka dedik onu anlatalım. Bilinçli markalar dev bir kütüphane olan google için markaları ya da ürünleri hakkında bilgi veren metinler yazdırıyor. Bu makaleleri ise içerik ajanslarıyla çalışarak elde ediyorlar. İçerik ajanslarının çalıştığı içerik yazarları sizin ürünlerinizi google’da araştırarak yeniden bir makale meydana getiriyor. Bu makaleler daha sonra markanızı google da güçlendirmek için sitenize yükleniyor. Peki yetiyor mu ? Hayır. Çünkü farklı sektörlerde faaliyet gösteren markaların her ürünü hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olamayacak olan içerik yazarları google da buldukları kadarıyla yazılar yazıyor.

 

Google En Büyük Kütüphane

 

Peki google ne istiyor ? Google asli olarak istediği şey dataların özgün ve içeriklerin uzman tarafından yazılması. Eğer satmak istediğiniz bir ürün doğum günü pastası ise bunu en iyi anlatabilecek olanın pasta ustası olduğunu düşünüyor. İşte tam bu noktada bizler sizlerin daha başarılı olması için çok sayıda iş almıyoruz. Şayet çok sayıda iş alırsak o denli işlerin kaliteli ve özgün ilerleyeceğine inanmıyoruz. Biz butik çalışıyoruz. Her ay az sayıda müşterimiz ile özel olarak çalışıyoruz. Markalarımızın tüm içerik işlerini uzmanlarını bulup içerik yazarlarıyla ortak olarak yazdırıyoruz. Ayrıca bir sırrımız daha var. O sırrı da ancak müşterilerimizle paylaşıyoruz. İşin aslı başka. İşin aslı bizce böyle.

 

İşin Aslı Başka

 

İşin Aslı Başka sloganıyla yola çıktık. İşimizin yüksek dikkate ve emeğe ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Fabrikasyon işler yerine butik işlerin daha başarılı olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle çok müşteri çok maddi kazanç yerine az müşteri gerçek başarı istiyoruz. Google iyi tanıdığımızı düşünüyoruz. Öte yandan algoritmalarını yakından takip ediyoruz. Markalarınız için yeni gelişen değişiklikleri göz önünde bulundurarak içerikler meydana getiriyoruz.

serhatdalgalidere

Serhat Dalgalıdere

Akademisyen

butikicerik_mert

Mert Özkar

Matematikçi

Yaren-Duru

Yaren Duru

Google - Meta Reklam Yöneticisi

Yigit-Can

Yiğitcan Derya

Mühendis

Art Direktör

Nuri Çam

Art Direktör

X

X