fbpx

Blog İçerik

 

Günümüzde markalar blog içerikler sayesinde okuyucuları ve ziyaretçileri ile sıkı bir bağa kavuşur. Markanın tanıtımı ve anlatımı için hazırlanan özgün ve kaliteli blog içerikler, arama motorlarında trafik akışını sağlayan en önemli yöntem. İnternet pazarlamasının olmazsa olmazı olan blog içerik, her marka için artık zorunluluk haline geldi.

Blog içerikler, ürün ve hizmet satışlarınızda mevcut ve potansiyel müşterilerine daha hızlı ve rahat ulaşmanızı sağlar.  Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının yüzde 77’si blog okuyor. Amerika’da tüketicilerin yüzde 61’i bir ürünü satın almadan önce blog içerikleri inceleyerek ona göre karar veriyor.

 

Aylık 10 Blog İçerik Site Trafiğini 2 Kat Arttırır

Blog içerik üreten firmalar arama motorlarında yüzde 80 oranında daha fazla trafik alıyor. Her ay 10-15 blog içerik üretimi ile sitenizin trafiğini 2 hatta 3 katına çıkarabilirsiniz.

Peki Kurumsal firmanıza kaliteli blog içerikler kazandırmanın yolları nelerdir? Kaliteli içerik üretmeyi öğrenmeden internet üzerinden düzenli kazanç sağlama çok zor. İster fiziksel, ister dijital ürün satın, online satış yapmanızı sağlayacak en önemli faktör ürün ile ilgili hazırlanacak kaliteli blog içeriklerdir. Her blog içerik okuyucu tarafında okunur olmalı, okuyucuları ürünleri satın almaya teşvik etmelidir. Blog içerik, online satışın bel kemiğidir.

 

Başarılı Blog İçerik Üretmenin Yolu

Bu alanda en kritik nokta bloğun içeriğidir. Bir kitabın kapağı ve tasarımı önemlidir ama içeriği ilgi çekici değilse o kitabı hemen elimizden bırakırız. Yazılar bizi çekiyorsa o kitabı elimizden bırakamaz ve kısa sürede baştan sona okur ve tamamlarız.

Blog içerik üreten yazarın kendini sürekli beslemesi ve yenilemesi gerekir. Yeniliklere açık, araştırmacı ve istekli olan yazarlarla çalışmalısınız. İçerik üreticilerinin blog yazdığı konularla ilgili bilgi haznesini sürekli doldurabilmesi için istekli ve arzulu olması gerekir. Bir şeyler yazabilme ve aktarabilmenin yolu kişinin bilgi haznesinin dolu olmasından geçer. Blog içerik güncel olma, sıradan olmama ve pazarlanabilir olma özelliklerine sahip olmalı.

 

Kurumsal firmanızın blog içerikleri Butik İçerik uzman ekiplerine hazırlatırsanız şu kazançlara ulaşırsınız;

  • Hedef kitleniz doğru bir şekilde belirlenir
  • Sürekli ve düzenli üretim yapılır
  • Kaliteli ve özgün içerik sayınız artar
  • Sadece içerik oluşturma değil, markanızı en iyi şekilde tanıtma imkanına sahip olursunuz
  • Kullanıcılar tarafından paylaşılabilir içerikleriniz olur
  • Pazarlama rakamlarınızda artışlar görülür
  • Doğru düzenlenmiş bir blog içerikler sayesinde; markanızın imajı müşterileriniziz gözünde artar