fbpx
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

Anahtar Kelime Nedir ?

Anahtar Kelime Nedir ?

Anahtar Kelime Nedir

İnternette sizi öne çıkaran sihirli değnek: Anahtar Kelime

Mevcut ve potansiyel müşterilerinizin internette yaptıkları aramalar sırasında kullandıkları kelime ve kelime öbeklerine kısaca anahtar kelime denir. Arama motorlarında sitenizin görüntülenmesine neden olan unsurların başında anahtar kelimeler gelir. Ürün ve hizmetlerinizin satışını gerçekleştirdiğiniz internet sitenizin trafiğini yükseltmek izin kullanacağınız anahtar kelimeleri özenle seçmelisiniz. En iyi sonuçları elde etmeniz için bu anahtar kelimeleri tanıtmak istediğiniz ürün ve hizmetlerle ilgili olmalı. Anahtar kelimeler bir kullanıcının arama motorlarında arama yaparken kullanabileceği terimlerle ne kadar alakalı ve benzerse sitenizin potansiyel müşterilerin ilgisini çekme olasılığı da o kadar yüksektir.

Doğru Anahtar Kelime Seçimi

İyi anahtar kelimeleri seçmenin yöntemleri ve işiniz için doğru anahtar kelimeleri seçmenizin püf noktası; Anahtar kelimelerinizin 2-3 kelimelik olmasından geçer. Anahtar kelimeler tek bir kelimeden oluşabilir. Bir kelime öbeği yani kelimelerin kombinasyonu da olabilir. Anahtar kelimeleriniz için seçtiğiniz kelimeler fazla genel ve fazla özel olmamalıdır. Ürün ve hizmetleriniz için doğru dengeyi bulmak amacıyla müşterileriniz gibi düşünmeye başlayın.

Örneğin; Spor kıyafetleri sattığınızı düşünün. Yeni bir spor kıyafet arayan potansiyel müşteriler nasıl bir arama yaparlar. Spor kıyafet uygun bir anahtar kelime gibi görünse de sitenizin gösterebileceği tüm kelime kombinasyonlarını düşünmeniz gerekir. Spor kıyafetleri, spor hareketleri, spor aktiviteleri ilk önce akla gelen birkaç örnek olarak gösterilebilir. Bu anahtar kelimelerin tümünün işinizle alakalı olma ihtimali sıfıra yakındır. Ayrıca kadınlar için pembe spor kıyafetleri fazla özel olabilir. Kadın spor kıyafetleri, şık spor kıyafetleri ya da büyük boy spor kıyafetleri çok genel veya çok özel görünmüyor. Bunlar aradığınız kelimeler olabilir.

 

Bir cevap yazın