fbpx
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

Doğru İçerik Neler Kazandırır?

Doğru İçerik Neler Kazandırır?

Bir marka ya da kişinin ürün veya hizmetlerine dair bilgi vermek, önemli noktalarına değinmek ve hizmetlerini tanıtmak için yapılan her türlü yazılı ve görsel etkinlik içerik olarak adlandırılır. İçerik; blog, ürün, kategori, basın bülteni, backlink ve landingpage içerikleri başta olmak üzere kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. İçerikte önemli olan hedef kitleye doğru içerik ile ulaşmaktır. Doğru içerikle markalar birçok kazanım elde ederek amaçlarına ulaşır.

Doğru İçerik Nedir?

Marka veya kişilerin ürün ve hizmetleri için temel bir fikir oluşturulduğunda etkili bir sonuç alabilmek için fikir doğrultusunda içerik üretilir. Ancak üretilen içeriğin ürün veya hizmetlere kazanım sağlaması gerekir. Doğru içerik ürün veya hizmetlerin dinamikleri doğrultusunda, çağın gereksinimleri için üretilen ve güncel gelişmeleri içerisinde barındıran içeriktir. Doğru içeriğe ulaşmak için uzman olan kişilerden yardım alınması gerekir. Bu uzman olan kişiler üretilen içeriğe göre tasarımcı, yazar, editör vb. olabilir. Bu uzmanların ortak gayesi arama motoru güncellemeleri takip ederek, rakip analizi yaparak, ürünlerinize uygun anahtar kelime ve kullanıcıların gereksinimlerine göre analiz yaparak doğru içeriği üretmektir.

Doğru İçerik Kullanıcılarına Hangi Kazanımları Sağlar?

  • Uzmanlar tarafından oluşturulan içerik değer kazanır. Orijinal bilgileri kullanıcılara vererek onlar üzerinde fayda sağlar.
  • Doğru içerikler, hedef kitlenin marka veya kişinin sürekli bir şekilde takip edilmesini sağlar. Sürekli ve düzenli bir şekilde yapılan takip güven ilişkisinin oluşmasını sağlar.
  • Doğru içerikle marka veya kişi, hedef kitlenin aksiyon almasını sağlar. Hedef kitle üretilen içeriğin türüne göre beğenme, satın alma, bilgi edinme vb. aksiyonları alır.
  • Kaliteli bir şekilde hazırlanan düzgün içerik markanın itibarını arttırır. Doğru içerik kazanımları marka değerini yükseltir.
  • Uzmanlar tarafından oluşturulan içerikleri sürekli takip eden özgün bir kitle oluşmasını sağlar. Devamlı bir kitlenin oluşması aksiyon alma hızını da arttırır.
  • Doğru içerik üretimi marka veya kişinin sitesini güncel tutmasını sağlar. Bu durum başta Google olmak üzere arama motorları için canlı bilgi kaynağı olarak görülür.
  • Uzmanlar doğru içerikle kendini hedef kitlenin yerine koyarak onların neleri merak edeceğini analiz ederek içeriklerinde onların kafalarındaki soru işaretlerin giderilmesini sağlar.

Butik İçerik doğru içerik hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.