fbpx
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

Doğru ve Kaliteli İçerik Ne Kazandırır?

Doğru ve Kaliteli İçerik Ne Kazandırır?

İçerik üretimi ve yazarlığında en can alıcı noktalardan biri yazılı veya görsel içeriğin kaliteli olmasıdır. Kaliteden kasıt ise birbiriyle uyumlu bir dizi unsuru barındıran bir şablon çıkarmaktır. Genellikle yazılı içerikler için kullanılan bu şablonlar doğru bir içeriğinin de temel anahtarıdır. Peki doğru ve kaliteli içerik nasıl yazılır ve siteye ne kazandırır?

 

Doğru ve Kaliteli İçerik İçin Gerekenler

Yazılı içerik oluştururken dikkat edilmesi gereken en temel nokta, içeriğin özgün olmasıdır. Özgünlük, içerik yazarının ilgili konuda araştırma yaptıktan sonra yazıyı oluşturmada kendi değerlendirme ve yorumlarını yapabilmesidir. Özgünlük ayrıca, içeriğin Google sıralamasında fark edilmesinin de temel unsurlarındandır. Belirlenen intihal yüzdesini aşan içerikler, Google tarafından zaman zaman spam içerik olarak görülür. İçerik Google tarafından cezalandırılmasa bile intihal içeriğin web sitesine uyumsuzluğunu da okuyucunun kaçmasına neden olabilir.
Doğru ve kaliteli yazılı içerik için SEO ve Google standartlarına da göz atmak gerekir. SEO uyumlu içerik, web sitesine trafik kazandırarak doğrudan site yararına hizmet eder. Genel olarak ise doğru ve kaliteli içeriğin web sitesine kazandırdığı yararlar şöyledir:
  • Organik Trafik Alma
  • Site İçi Trafiği Artırma
  • Kullanıcı Deneyimini Kolaylaştırma
  • Backlink Kazandırarak Site Otoritesini Artırma
  • Site Bilinirliğini Olumlu Yönde Etkileme
  • Reklam Gelirlerini Artırma
  • Hedef Kitlenin Sadık Müşteriye Dönüşmesini Sağlama
Sıralanan tüm yararlar tek bir kavram ile özetlenebilir: Web sitesine gelen kullanıcı sayısını artırma. Web sitesine trafik çekmek için hazırlanan tüm içerikler, içerik pazarlaması bağlamında hedef kitleye sunulur.

 

İçerik Pazarlaması Ne İşe Yarar?

Yazılı ve görsel içeriklerinin toplandığı ana kategori içerik pazarlaması olarak adlandırılır. Video, görsel ve yazılı içerikler, hedef kitle uyumluluğu gözetilerek hazırlanır.
Doğru yöntemlerle hedef kitle tespiti, içeriklerin nasıl hazırlanması gerektiğini de ortaya çıkarır. Bununla beraber esas dikkat edilmesi gereken, içerik planlamasının olmasıdır. İçerik pazarlaması ve planlaması, hazırlanacak içeriklerinin belli bir düzende yazılmasını ve oluşturulmasını ifade eder.
Planlanan içerikler, hazırlanan içerik takvimine ve pazarlama prensiplerine uygun olarak hedef kitleyle buluşur. Günümüzün başarılı ve ünlü markaları da içerik üretiminde planlanan stratejilere göre hareket ederler. Netice olarak içerik pazarlaması, bugünün hâkim pazarlama yöntemidir. İçerik kraldır sözüne riayet eden çoğu işletme de doğru ve kaliteli içerik hazırladığı sürece hedef kitleyle etkileşim hızını da arttırmış olur. Eğer siz de bu sözü referans alarak doğru ve kaliteli içerik üretiminden faydalanmak istiyorsanız Butik İçerik hizmetlerine göz atabilirsiniz.