fbpx
Ara
Teklif Al
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

İçerik Ajansı Nedir?

İçerik Ajansı Nedir?

İçerik Ajansı Nedir

Dijital pazarda yer alan firmaların ürün ve hizmetlerini daha iyi anlatabilmek için kullandıkları en önemli araç içeriktir. Bir şeyin içinde bulunan öğelerin, taşıdığı özün tümü olarak tanımlanan içerik, sözcüğün ve kavramın taşıdığı anlam yüküdür. Şirketlerin internet ortamında müşterilerine ulaşmak için yaptığı çalışmalarda en önemli etmen içeriktir. İşte içerik ihtiyacı olan firmalara bu hizmeti veren kuruluşlara içerik ajansı denir

İnternet siteleri üzerinden kaliteli ve özgün içerikler bulunduran firmalar daha çok müşteriye ulaşabilir. İlgi çekici ve faydalı içerikler üreten firmalar hem mevcut müşterilerini daha sadık hale getirir hem de daha hızlı bir şekilde yeni müşteri kazanır. Öncelikli içerik konusunda dikkat edilmesi gereken ilk kural doğru kelimelerin seçilmesidir. Yaptığınız iş ya da verdiğiniz hizmetle ilgili doğru kelimeleri seçerek yapılacak bir içerik planlaması yürütülecek çalışmanın daha başarılı olmasını sağlar. Böylece firmanız daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşabilir. İşte bu nedenle doğru kelimeler hazırlanan kaliteli içeriklere ulaşabilmek için içerik ajansı kritik rol oynar.

İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

Ülkemizde irili ufaklı 100’e yakın içerik ajansı bulunuyor. Ancak firmalar bunların içerisinde işini hakkıyla yapan içerik ajansı bulma konusunda zorlanıyor. Zaten hakkıyla bu işi yapan firma sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

Peki içerik ajansları ne iş yapıyorlar?

  • Sosyal Medya Yönetimi
  • İçerik Üretimi (Web Sitesi, Blog, Kategori, Sosyal Medya, Ürün Açıklama, Dergi)
  • Online İtibar Yönetimi
  • Dijital Strateji Danışmanlığı
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Yönetimi

İçerik Ajansının Sağladığı Avantajlar

Dijital çağda bilgi çok önemli. Artık sadece ürünün fotoğrafını siteye koyarak satış yapma dönemi bitti. Ürünlerin bilgi ile desteklenmesi gerekiyor. Bu desteğin sağlanması için ürüne açıklama yapmak yeterli olmayabilir. Sitenizde, blog sayfanızda ve sosyal medya hesaplarınızda ürünlerinizle ilgili bilgilerin yer aldığı içeriklere sahip olmanız gerekir. Firmaların ya da kişilerin içerik ihtiyacını karşılamak için hizmet sunan kuruluşlar içerik ajansı olarak tanımlanır.

Bir içerik ajansı ile çalışan firmalar rakiplerine göre birçok avantaja sahip olur:

  • Firmanızın hedefi doğrultusunda doğru içeriklere sahip olursunuz
  • Markanızı hedef pazara daha hızlı ulaştırırsınız
  • Ne kadar çok içerik üretirseniz arama motorları, sosyal medya platformları size daha çok müşteri gönderir
  • Ürünle ilgili tüm bilgileri içerin kaliteli içerikler sayesinde satışlarınız artar

 

Bir cevap yazın