fbpx
Ara
Teklif Al
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

Pagescore Nedir? Pagescore Nasıl Arttırılır?

Pagescore Nedir? Pagescore Nasıl Arttırılır?

Türkçe karşılığı sayfa skoru olan pagescore terimi çoğunlukla web sitelerinin performanslarını ölçmek için kullanılan araçlar arasında yer alır. Web sayfasının hızı, kullanılabilirliği, mobil uyumluluğu ve güvenlik gibi alanlara göre puanlamalar yapar. Sayfa hızı ile ilgili web sitesinin ne kadar hızlı yüklendiğini ve kullanıcılarına ne kadar hızlı bir deneyim sunduğunu saptamaya yarar. Kullanabilirlik açısından web siteleri için kolay kullanım ve erişim imkânı sunar. Mobil uyumluluğu ile web sitelerinin mobil cihazlarda nasıl göründüğünü ve kullanılabilirlik oranlarını ölçümler. Güvenlik sağlaması ise web sitesinin kullanıcı bilgilerini korumak adına aldığı önlemler arasında yer alır.

Pagescore gibi hız arttırma araçlarını kullanmak web sayfası performansı açısından oldukça önemlidir. İnternet sitelerinin hızını artırmak büyük ölçüde ziyaretçi trafiğini de artırır. Optimizasyonu 80 ve üzerinde bulunan web siteleri performans açısından yüksek ziyaretçi trafiği olan sayfalardır. Site hızını artırmak için HTTP isteklerini azaltarak siteyi hızlandıran dosyaların gözden geçirilmesi gerekir. Özellikle HTML, CSS ve javascript dosyalarının boyutları küçültülerek birleştirilebilir. Bu yöntem pagescore’u artırmanın yolları arasında bulunur.

Pagescore Artırmak için Hangi Stratejilerin Kullanılması Gerekir?

Pagescore metriği genellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) il ilişkilendirilen bir kavram olduğundan dolayı web sitesinin arama motorları tarafından nasıl sıralandığını ve değerlendirildiğini ölçümler. Bu metriği artırmak için gereksiz şekilde oluşturulmuş biçimlendirmeleri, kodları ve boşlukları kaldırmak sitenizin görünümünü etkileyen dosyaları azaltmak en doğru yollar arasındadır.

Pagescoru’u Artırmanın Yolları:

  • Sayfanızda yer alan içeriklerin tamamı özgün ve kaliteli olmalıdır. İçerikler anahtar kelime yoğunluğunu sağlayacak biçimde yazılmalıdır.
  • Anahtar kelime araştırması yapılarak arama motorlarının hedef kitlenizi bu arama terimleri ile sayfanızı eşleştirmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Web sitenizin hızlı yüklenmesi kullanıcılarınızın deneyimlerini iyileştirir. Ayrıca arama motoru sıralamalarında daha yüksek konuma sahip olmanızı sağlar. Hızlı yükleme süresi bu açıdan oldukça önemlidir.
  • Meta açıklaması ve sayfa başlığı arama motorlarının web sitenizi değerlendirmesine yardımcı olan en önemli stratejiler arasında bulunur. Doğru bir şekilde optimize edilen sitelerde anahtar kelime ve sayfa ilişkilendirilmesi daha olasıdır.
  • Web sitesi güvenliğinin SSL sertifikası ile korunması arama motoru tarafından yüksek pagescora’a sahip olunmasını desteler.

Butik İçerik pagescore hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.