fbpx

Sosyal Medya İçerik

Etkili ve çekici sosyal medya içerikleri sayesinde bu kanallar üzerinden mevcut ve potansiyel müşterilerin ile daha yakın, etkin ve verimli ilişkiler kurmanızı sağlar. Sosyal Medya İçerikleriniz kaliteli ve etkin olursa sosyal medya satışlarınız, pazarlama faaliyetleriniz ve itibar yönetiminiz üzerinde son derece geliştirici ve olumlu etki yaratır.

Sosyal medya stratejinize karar vermelisiniz. Şirket olarak şu iki soruya cevap vermelisiniz; Hedef kitleniz kim? Neleri seviyorlar? Hangi konularda yardıma ihtiyaç duyuyorlar? Bu sorulara net cevap verdikten sonra ikinci bölüme geçmelisiniz. Şirket olarak kimiz? Neler sunuyoruz? Ne gibi ürün ve hizmet sunuyoruz? İnsanlara bu ürün ve hizmetleri nasıl sunmalıyız?

Bu sorulara verilen cevapların ardından uzman bir firma ile çalışarak sosyal medya içeriklerini oluşturabilirsiniz. Uzmanlık alanınızla ilgili etkin içeriklerinizi Butik İçerik ekipleri hazırlar.  Rakipleriniz sosyal medya paylaşımları, etki alanları ve durumları incelenir. Bu konuda size rakiplerinizle ilgili raporlar sunulur.

Butik İçerik uzman ekibi, markanızı sosyal medyada görünür hale getirir. Siz de yeni ürün ve hizmet tanıtımları gibi güncel paylaşımlarınızı doğrudan hedefe göndermenin avantajını yaşarsınız.

Sosyal medya içerikleri ile yapacağınız pazarlama, Facebook, İnstagram, YouTube, Twitter,Blog, ve Forum gibi tüm sosyal medya mecralarında gerçekleştirilen tüm satış faaliyetlerini kapsar. Sosyal içerikleriniz ile birlikte yürütülen doğru pazarlama stratejileri, ürün ve hizmetleriniz hakkında müşterilerinizle daha ili iletişim kurmanızı sağlar. İyi kurulan bu etkileşim, hem satışlarınızı artırır hem de marka bilinirliğinizi geliştirir. Markanızın popülerliği artarken siz de alacağınız geri bildirimler (feedback) sayesinde ürün ve hizmetlerinizi daha da geliştirme imkanını kazanırsınız. Geri bildirimler sayesinde ürün ve hizmetleriniz ile ilgili eksikliklerinizi daha iyi görme şansını elde edersiniz. Geri bildirimler sayesinde alacağınız ipuçları AR-GE ve pazarlama faaliyetlerinde stratejinizi doğru biçimde oluşturmanızda destek olur.

Sosyal medya pazarlaması stratejilerinin oluşturulması ve sosyal medya içeriklerinizin üretimi için Butik İçerik uzman kadrosundan her türlü yardım alabilir, markanızın sosyal medyada daha hızlı ve etkin biçimde yer almasını keyifle takip edebilirsiniz. Takipçiniz, satışlarınız ve likeniz bol olsun.

Kaliteli Bir Sosyal Medya İçeriği İçin

Samimi, dürüst, açık ve içten bir üslup belirlenmeli.

Olabildiğince fotoğraf ve video içerikler kullanın

Görsel eşliğinde paylaşılan içerikler çok daha fazla ilgi çeker.

Kapak ve profil fotoğraflarınızı özel olarak belirleyin.

Kapak ve profil fotoğraflarınızı ara ara değiştirin.

Düzenli ve özenli paylaşımlar yapın.

İşiniz ve sektörünüzle ilgili takipçileriniz ilgisini çekecek merak ve katkı uyandıracak haberler bilgiler ve ipuçları verin.

Onları sizinle iş yapmaya özendirecek ya da zaten müşterinizse ‘İyi ki müşterisiyim’ dedirtecek paylaşımlar yapın.

Paylaşımlarınızda işinizle, markanızla ve kampanyalarınızla ilgili çağrılar, yönlendirmeler, linkler, hastaglar, etiketler ve sorular kullanın.

Metinleriniz kısa, öz ve yalın olsun.

Metinleriniz kolayca okunsun, akıllarda kalsın ve iz bıraksın.

Sorulara ve yorumlara mutlaka nazik ve olumlu cevap verin.