fbpx

Doğru içeriğin uzmanlar tarafından yazılması gerektiğine inanıyoruz.

Google koskoca bir kütüphane. Bu kütüphanede markalarınızı görünür kılmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle markanızı anlatan metinler yayınlamanız gerekiyor. Bu metinlerin aynı zamanda google algoritmasına uygun olması şart. Ayrıca kütüphaneye yeni bilgiler ve görseller sunması gerekli. Peki bu noktada ne yapıyoruz ? İşte bu noktada uzman içerik yazarlarımız sadece sizin için markalarınıza özel yazılar kaleme alıyor. Bu yazıları web sayfanızda yayınlıyorsunuz. Markanızı veya ürününüzü tanıtan bu yazılar google da yerini alıyor.

Web Projeleri İçin İçerik Neden Önemlidir?

Web siteleri internette ürün ve hizmetlerin iyi bir şekilde anlatıp tanıtırken, markanızın dijital ortamda görünürlüğünü sağlar. Web sitelerinizin her zaman güncel, kaliteli, ilgi çekici ve bilgilendirici olması gerekir. İnternet sitenizi güncel tutmanız ve site trafiğini arttırmanın en önemli yollarından biri de etkili ve faydalı içerikler üretilmesidir.

Arama motorlarının web sitelerinde en önem verdiği noktaların başında özgün, kaliteli ve güncel içerik gelir. İçerik oluşturma, web sitelerinin olmazsa olmazlarındandır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanız için sadece harika tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmanız yetmez. Web sitenizin rakiplerinize göre daha çok trafik alması, ürün ve hizmetlerinizin müşterilerinizin aklına kazınması ve sitenizin başarılı olması içeriğe bağlıdır.

İçerik Nedir?

Dijital dünyada son zamanlarda kaliteli içerik, pazarlaması ve üretimi kavramları karşımıza çıkmaya başladı. Dijital pazarlamanın en etkili enstrümanlarının başında geliyor içerik. İnternet ortamında satışını yaptığınız ürün ve hizmetlerin kullanıcılara daha iyi tanıtılması için etkili yazıların kullanılması kaçınılmaz bir gerçek. Peki dijital dünyada bu kadar etkili ve önemli olan ve dillerden düşmeyen kavram içerik nedir? Ne işe yarar?

İçerik, kelime anlamı itibariyle bir kelime ve kavramın anlamı, sözlü veya yazılı anlatımda verilmek istenen duygu, düşünce ve özün bütünü olarak tanımlanır. İçerik, hem arama motorlarında yapılan sonuçlarının daha iyi çıkmasını sağlarken hem de siteye gelen kullanıcılarının aradığı konu ile ilgili doyurucu bilgilerde sitede dolaşmasına destek olan materyallere denir. Ziyaretçilerinize ulaştırmak istediğiniz bilgiyi en iyi şekilde anlatmanızı sağlayan içerik, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan bir kilidi açan bir anahtardır. En fazla kullanılan yazılı içerik türleri şunlardır;

  • Tanıtım Yazıları
  • Blog İçerikleri
  • Değerlendirmeler
  • Rehber Yazılar
  • Eğitici İçerikler
  • Reklam Metinleri
  • Röportajlar
  • Haberler
  • Vaka Analizleri

İçerik Üreticisi Kimdir?

Bir web sitesini oluşturan en önemli ögelerin başında içerik gelir. Sitenizin rakiplerinizin önüne geçmesi, markanızın müşterilerinizin zihnine kazınması ve satış grafiğinizin üst sıralara çıkması içeriğih başarısına göre değişir. Yazılı ve görsel tüm içeriksel süreci kontrol eden kişiye içerik üreticisi denir. İçerik yazarları firmanızın arka planındaki en önemli yüzlerinden biridir.

Firmanızın sunum ve tanıtımını yaparken yazıya aktarılması gerekenleri kaleme alan üretici, dijital platformda ve sosyal medyada anlamlı yazılar oluşturur. Sadece size özel metinler hazırlayan yazı üreticileri, firma, marka ve ürün tanıtımı, kurumsal kimlik ve katalog gibi başlıklarda yazılar hazırlar. Aynı zamanda sosyal medya kanallarında, bireysel ve kurumsal blog içeriği, web sitesi içeriği ve sosyal ağlarda tanıtım içeriği hazırlayabilirler. Butik İçerik profesyonel içerik üretici kadrosu tarafından üretilen özgün yazılar sayesinde web sitenizin trafiğini ile birlikte ürün ve hizmet satışlarınız kısa sürede artar.