fbpx

Web Sitesi İçin Video İçerik

 

 

Pazarlama uzmanları internet ortamındaki video içeriklerin 2020 yılında televizyon içeriklerinin önüne geçeceğini belirtiyor. Video içerikler son 2 yılda dijital iletişim bütçesindeki payını yüzde 45 arttırdı. Son 1 ay içerisinde Youtube’a yüklenen videolar, birkaç yıllık dünya TV içeriğine eşit. Youtube üzerinde 1 milyondan fazla takipçisi bulunan 900’e yakın içerik üreticisi olması video konusunda Youtube’un geldiği boyutu gözler önüne seriyor.

 

Facebook günlük 100 milyon saat video izleme oranına ulaştı. İzlenen bu videoların yüzde 85’i sessiz izlenirken, günlük online video izleme oranı yüzde 55’lerin üzerine çıktı. Instagram’da izlenen video süresi yüzde 50 artarken Snapchat de günde 10 milyardan fazla video izleme sayısına çıktı. Günlük hayatta olduğu kadar e-ticarette de büyük bir öneme sahip olan video içerikleri hazırlarken kaliteli, uzman ve son teknolojik ürünleri kullanan bir firma ile çalışmalısınız. Butik İçerik web sayfalarınız için tüm bu hizmetleri size sunuyor.

 

Siteniz için başarılı bir video içeriği oluşturmak için bu işi doğru zamanda yapmalısınız. Doğru zamanda, doğru hedef kitleye sunulacak içerikler sizi ve markanızı daha iyi tanıtmaya yardımcı olur.

 

Geniş kitlelere hitap edecek tek seferlik ve viral olabilecek video içerikler üretmelisiniz. Kullanıcıların ilgi alanlarına göre konular belirlemeli, düzenli ve belli periyotlar halinde video içerikler hazırlamalısınız. Kullanıcıların her zaman ulaşılabileceği, özellikle marka ve anahtar kelimeler üzerine çalışılmış içerikler üretilmeli. Ziyaretçilerinizin aradığı belli bir soruya cevap verebilen video içerikler olmalı. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak sizlere iyi bir video içerik hizmeti sunan Butik İçerik, kaynak-hedef kitle uyumunu yakalamanıza destek olur.

 

Butik İçerik web siteniz için video içerik hazırlarken;

  • Hedef kitlenize göre ürün ve hizmetinize uygun çalışmalara hazırlar.
  • Stratejiniz doğrultusunda oluşturulacak video içerikler, doğru zamanda, tanıtımı ya da duyurusu yapılacak ürün/hizmetle paralel ilerler.
  • Youtube’da yayınlanacak videonun için uygun dil, tasarım ve içeriği belirlenir. Ayrıca Snapchat’te ya da Facebook’ta yayınlanacak videonuz içinde bu alana uygun içeriği, bu kanalların kitlesi düşünülerek farklı konsepte oluşturulur.
  • İzleyici için en önemli süre olan ilk 5 saniye dikkate alınarak çalışmalar yürütülür. Bu 5 saniyeyi asıl içeriğe yönelmeye kullanırız. Ziyaretçilerin ortalama 2 dakika olan video izleme oranları göz önünde bulundurularak bu süre kapsamında bir içerik hazırlanır. Hazırlanan tüm video içerikler akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarla uyumludur.