fbpx
Kolektif House (Levent) - İstanbul
+90 530 236 08 78
info@butikicerik.com

Web Sitesi İçeriği Nedir?

Web Sitesi İçeriği Nedir?

Web Sitesi İçeriği Nedir

İşletmeler, bloglar ve e-ticaret firmaları gibi internet ortamında faaliyet sürdüren siteler, içerik üreterek arama motorlarında yer almak durumundadır. Doğru web sitesi içeriği, hedef kitleye hitap ederek etkileşimin artmasını sağlar. Reklam, tanıtım ve alanınız ile ilgili metinler, içerik kapsamında yer alır. İnternet kullanıcılarının göz attığı bu içerikler, belirli kurallar çerçevesinde hazırlanır.

Web Sitesi İçeriğinde Bulunması Gereken Kriterler Nelerdir?

Web sitesi içeriği, önemli bir etkileşim kanalıdır. İşletmenin bilinirliğini artırmak için aktif bir rol oynar. İçerik hazırlanırken dikkat edilmesi gereken kurallar;

 • İçeriği sağlam bir şekilde araştırıp kısa ve anlaşılır hazırlamanız gerekir. Bu durum, daha çok okuyucuya ulaşmanızı sağlar.
 • Fotoğraf, video ya da metin fark etmeksizin her içerik türü, özgün ve güncel bir yapıya sahip olur. Kopya cümlelerden kaçınarak kendi üslubunuzu oluşturabilirsiniz.
 • Dil bilgisi ve imla kurallarına uyduğunuzu kontrol ederek yayımlayabilirsiniz.
 • SEO kurallarına uygun içerikler, web sitesinin etkileşimini artırır. Anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanıp yazılarınızı ilgi çekici kılabilirsiniz.
 • Etkileyici başlık seçimleri ile akıcı ve kolay okunur içerikler hazırlayabilirsiniz.
 • Dengeli ve sağlam bir kurgu, okuyucuyu etkiler. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini düzenli bir şekilde yaratmanız gerekir.
 • Metinlerinize ziyaretçilerin ilgisini çeken bağlantılar ekleyerek içeriğin güvenilirliğini artırabilirsiniz. Bağlantıların yeni sekmede açılması, ziyaretçilerin sitenizde kalmasını sağlar.

Web Sitesinde Bulunan 5 Temel Sayfa Nedir?

Web sitesi içeriği, işletmenin hikâyesini ve amacını anlatmak için ideal bir yoldur. Tasarımında kullanılması gereken 5 temel sayfa;
 • Ziyaretçileri etkileyen bölüm olan Anasayfa, kısa bir cümle ya da slogan ile şekillenebilir.
 • Hedef, amaç ve hikâyenizi ayrıntılı bir şekilde anlatabileceğiniz Hakkımızda sayfasına fotoğraf, biyografi, ürün ve hizmetler ile müşteri yorumları eklenebilir.
 • İşletmenizin satışlarını etkileyen Ürün ve Hizmetler bölümü, tüketicileri teşvik eder.
 • Ziyaretçilerden gelen öneri, alıntı ve yorumların bulunduğu Müşteri Görüşleri kısmı ile güven tazeleyebilirsiniz.
 • Sizinle ilgili anahtar bilgilerin yer aldığı Bize Ulaşın sayfası, ziyaretçiler ile sıkı bir iletişimde olduğunuzu gösterir. Bu sayfalar, web sitesi içeriğinin temel detaylarını oluşturur.


Web Sitesi İçeriği Neden Önemlidir?

 

Web sitesi içeriği, ziyaretçilerin sayfaya girdiğinde karşılaştıkları tasarımdan metinsel değerlere kadar tüm detayları kapsar. Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını sağlayan site, ziyaretçilere bilgi verme amacı güder. Kaliteli içerikler, site trafiğini artırarak arama motorlarında yükselmenizi sağlar. Doğru hedef kitleye ulaşarak tanıtım ve pazarlama konusunda etkili olabilirsiniz. Ticari hedeflerinizi gerçekleştirmenize destek olduğu gibi orijinal ve güvenilir bir işletme olduğunuzun da göstergesidir. Butik İçerik web sitesi hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.